Zwróć na to uwagę przed zakupem roślin doniczkowych.

Rośliny doniczkowe pierwszy zakup

Na początek

Rośliny doniczkowe pierwszy zakup. Rośliny doniczkowe warto kupować w sprawdzonych miejscach.Zwykle te okazy, które można otrzymać w popularnych marketach są słabej, jakości. Często noszą uszkodzenia lub są zainfekowane. Bardzo istotne jest kupowanie roślin w miejscach specjalizujących się w sprzedaży tych właśnie produktów.  To właśnie tak rośliny otrzymują odpowiednią pielęgnację, co daje pozytywne efekty w uprawie po zakupie. Rośliny doniczkowe pierwszy zakup.

Większość sklepów Internetowych zapewnia gwarancje, jakości.

Co za tym idzie mamy zwiększoną pewność, że jeśli dana roślina okaże się uszkodzona lub chora można ją zwrócić. Na naszej stronie Internetowej www.littlejungle.pl oferujemy realne zdjęcia roślin, które mogą trawić w Twoje ręce. Możemy zapewnić, że wszelkie gatunki roślin przechowywane jak i pielęgnowane są wg ich preferencji. Nasz wykwalifikowany zespół z najwyższą starannością dba o cały asortyment. To właśnie u nas co jakiś czas ma miejsce wyprzedaż. Sprzedajemy końcówki dostaw, mniejsze okazy w niższych, atrakcyjnych cenach. To idealne rozwiązanie dla łowcy okazji.

Jeśli masz okazję kupować roślinę w sklepie stacjonarnym warto jest ją dokładnie lustrować.

Tak, aby wykluczyć ewentualne oznaki chorób jak i szkodników. Warto jest również powąchać podłoże, jeśli wydziela ono nieprzyjemny zapach stęchlizny to oznacza, że roślina była zalana i prawdopodobnie korzenie nie są w dobrej kondycji i zaczynają gnić. Wybieraj okazy o silnym rozgałęzieniu i dużych liściach. Bywa, że okazy mogą mieć liście zwiędłe pozbawione turgoru, co świadczy o przesuszeniu rośliny.

Planując zakup danego gatunku warto poczytać o konkretnym przedstawicielu w książkach lub Internecie.

Dzięki temu przekonamy się, czy jesteśmy w stanie zapewnić im odpowiednie warunki. Niektóre rośliny doniczkowe bywają kapryśne jak np. alokazje, o których pisaliśmy w artykule: Dlaczego alokazje są takie trudne w uprawie?  Wiele cennych I ciekawych informacji o danych gatunkach jak i odmianach znajdziesz na naszym blogu. Pamiętaj, że niektóre gatunki nie posiadają nazwy w języku polskim. Najbezpieczniej informacje na temat danego okazu szukać wpisując nazwę w języku łacińskim.

 Dzieci i zwierzęta

Jeśli posiadamy dzieci lub zwierzęta, które jak wiadomo nie da się do końca zdyscyplinować warto na początek zrezygnować z roślin trujących, które po połknięciu mogą powodować zatrucia, bóle brzucha, a nawet śmierć. 

Miejsce

 Przemyśl miejsce, w jakim chcesz postawić nowy zakup i wybierz okaz, taki, który okaże się odpowiedniej wielkości. Pamiętaj, że niektóre rośliny doniczkowe szybko rosną i mogą przytłoczyć przestrzeń

 

Przeczytaj – Maranta – kompendium wiedzy. Porady pielęgnacyjne.

 

Po zakupie

Po zakupie roślina powinna być poddana tzw. kwarantannie. Niektóre szkodniki jak i choroby nie za zauważalne przez oko ludzkie. Dzięki odizolowaniu nowej rośliny od reszty okazów możemy uchronić je przed rozprzestrzenieniem się szkodników lub chorób. 

 Odmiany

Niektóre rośliny doniczkowe, tropikalne posiadają bardzo dużą ilość odmian. Jeśli roślina kupowana przez nas podaną ma tylko nazwę rodzajową to warto jest się dopytać o dokładną nazwę. Tak, aby mieć świadomość, co posiadamy w domu. Czy okaz nie jest trujący, czy szkodliwy. 

Eksperymenty

Nie bój się eksperymentować. Jeśli podoba Ci się dany gatunek i dobrze się przygotujesz na jego zakup to na pewno będzie on cieszył oko w Twojej kolekcji przez długie lata.

Uczulenia

Rośliny doniczkowe pierwszy zakup. Pamiętaj, że niektóre gatunki mogą być silnie uczulające, takim przykładem są storczyki, których kwiaty produkują pyłek, który może okazać się przyczyną alergii, dlatego wtedy zdecydowanie lepiej jest zrezygnować z posiadania gatunku. Rynek daje nam taki ogrom roślin, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. 

Rośliny doniczkowe pierwszy zakup. Jeśli weźmiesz pod uwagę przy zakupie roślin doniczkowych, tropikalnych te kilka powyższych rad, z pewnością staniesz się posiadaczem pięknej i zdrowej kolekcji. Ogrodnictwo to ciągła nauka o roślinach!

Zapraszamy do zapoznania się z wpisem – Hoya – dlaczego to dobry wybór do pomieszczeń?

REKLAMA
beautyblender– Jedyny oryginalny, niepowtarzalny, niezbędny w twojej kosmetyczce. Innowacyjny aplikator stosowany przez topowych makijażystów Hollywood.
beautyblender.pl

Na obrazku gąbka beautyblender.To innowacyjny aplikator podkładu do twarzy. Must have w kosmetyczce.
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

3 odpowiedzi na “Zwróć na to uwagę przed zakupem roślin doniczkowych.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *