Kwiaty do biura – jakie rośliny doniczkowe wybrać?

na obrazku widać kwiaty do biura

Jakie kwiaty do biura będą najlepszym wyborem? Dobranie odpowiednich roślin doniczkowych do biura może być nie lada wyzwaniem, ale warto poświęcić temu trochę czasu. Rośliny nie tylko dodają przestrzeni estetycznego uroku, ale także przynoszą wiele korzyści zdrowotnych, takich jak oczyszczanie powietrza. W tym artykule znajdziesz propozycje kwiatów doniczkowych, które dobrze zniosą warunki biurowe i sprawią, że wszystkim będzie pracować się przyjemniej. 

Jakie kwiaty do biura? Rośliny doniczkowe idealne do pracy

Jeśli zastanawiasz się, jakie rośliny do biura będą najlepsze, zwróć uwagę na kilka aspektów. Takie rośliny powinny być odporne na ograniczoną ilość światła, ponieważ wiele biur nie dysponuje wystarczającą ilością naturalnego oświetlenia. Powinny być również łatwe w pielęgnacji i nie wymagać częstego podlewania – wszyscy wiemy, że w biurach czasem zapomina się o roślinach, a w okresy takie jak święta może nie być w pobliżu nikogo, kto będzie doglądał kwiaty. Wśród roślin spełniających te kryteria warto zwrócić uwagę zwłaszcza na kwiaty oczyszczające powietrze. Wiele z nich to gatunki, które trudno przesuszyć i dobrze radzą sobie nawet w warunkach półcienia.

Kwiaty do biura oczyszczające powietrze

Czy wiesz, że rośliny takie jak sansewieria, aloes czy filodendron skutecznie usuwają z powietrza szkodliwe substancje, takie jak formaldehyd, tlenek węgla, benzen? Dzięki temu pracownicy mogą cieszyć się świeższym powietrzem i lepszym samopoczuciem. Do kategorii kwiatów oczyszczających powietrze do biura można zaliczyć również skrzydłokwiaty, zielistki, ficus Benjamina, zamiokulkas czy paprotkę z gatunku Nefrolepis. Są one nie tylko estetyczne, ale także łatwe w pielęgnacji. Dla tych, którzy chcą dodać przestrzeni biurowej trochę koloru, świetnym wyborem będą kwiaty takie jak anturium, begonia czy storczyk. Nie dość, że pięknie kwitną, to jeszcze skutecznie oczyszczają powietrze z toluenu, amoniaku i dwutlenku węgla. Kwitnące okazy wymagają co prawda nieco większej uwagi i nawożenia, ale odwdzięczają się wyjątkowym urokiem i świeżym powietrzem. 

Pielęgnacja i akcesoria

Odpowiednia pielęgnacja jest kluczem do zdrowia i piękna roślin. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie nawozy do roślin, które pomogą w utrzymaniu zdrowia Twoich roślin i zapewnią im odpowiednie odżywienie. Dostępne są nawozy m.in. w formie granulek lub pałeczek, które uwalniają odżywcze składniki przez dłuższy czas. Ponadto, aby rośliny prezentowały się jeszcze lepiej, warto zainwestować w estetyczne osłony na doniczki. W zależności od wybranego stylu podkreślą urok kwiatów i dodadzą przestrzeni elegancji lub bardziej przytulnego charakteru. 

Podsumowanie 

To jaki kwiat do biura wybierzesz, powinno zależeć od panujących w nim warunków. Odpowiednie rośliny mogą przynieść nie tylko estetyczne walory, ale także korzyści zdrowotne, m.in. czystsze powietrze czy możliwość odprężenia wzroku przez spoglądanie na zielony parapet. Wybierając rośliny odporne na niskie poziomy światła i łatwe w pielęgnacji, zapewnisz im długie i zdrowe życie. Pamiętaj również o odpowiedniej pielęgnacji, dostarczając roślinom niezbędnych składników odżywczych i dbając o ich otoczenie. Dobrze dobrana roślina może stać się prawdziwą ozdobą biura i przyczynić się do lepszego samopoczucia pracowników.

Zapraszamy do zapoznania się z wpisem – Czas na ‘Twist’- Aeschynanthus Japhrolepis Twiste

 

REKLAMA
beautyblender– Jedyny oryginalny, niepowtarzalny, niezbędny w twojej kosmetyczce. Innowacyjny aplikator stosowany przez topowych makijażystów Hollywood.
beautyblender.pl

Na obrazku gąbka beautyblender. To innowacyjny aplikator podkładu do twarzy. Must have w kosmetyczce.
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

4 odpowiedzi na “Kwiaty do biura – jakie rośliny doniczkowe wybrać?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *