Najlepsze rośliny doniczkowe do sypialni

Sen jest niezwykle ważny w regeneracji naszego organizmu. Dlatego też w sypialni powinien panować porządek. Oczywiście jak każde pomieszczenie, tak i to warto odpowiednio udekorować. Jednak wcale nie chodzi nam o obrazy, świeczniki czy lampki. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie tam roślin doniczkowych, które oczyszczą powietrze z zanieczyszczeń, a dodatkowo dwutlenek węgla zamienią w tlen. Oczywiście nie wszystkie kwiaty nadają się do pomieszczenia służącego tylko i wyłącznie do wypoczynku. Dlatego też przedstawimy w krótkim zestawieniu najlepsze propozycje flory, na które warto zwrócić uwagę.

Nie wszystkie kwiaty dobrze się sprawdzą w sypialni z racji tego, że zachodzące w nich procesy mogłyby zakłócić spokojny sen. Dlatego też warto poznać te odmiany, które po pierwsze nawilżą powietrze, a po drugie oczyszczą powietrze! Najlepsze rośliny doniczkowe do sypialni to:

1. Nefrolepis wyniosły, który należy do paproci. Jest to niezwykle popularny kwiat, który pojawia się coraz częściej w domowych wnętrzach. To doskonały wybór, jeśli nie ma się czasu na zaawansowaną pielęgnację, ponieważ ta odmiana może stać zarówno w zacienionym miejscu, jak i nasłonecznionym. Jednak należy pamiętać, że maksymalna temperatura, w jakiej może się ona znajdować to 19 stopni. Do jego zalet należy przede wszystkim nawilżanie powietrza, produkcja tlenu, a także co istotne redukcja szkodliwych substancji.

2. Ficus sprężysty to równie chętnie wybierany kwiat. Jednak warto pamiętać o tym, że szybko rośnie i może osiągnąć nawet 150 cm wysokości, przez co lepiej sprawdzi się w dużych pomieszczeniach. Podobnie, jak w przypadku nefrolepisa tak i tutaj jest on dosyć prosty w uprawie. Lubi dosyć dużą wilgotność, o czym należy pamiętać. Dlatego warto go zraszać letnią, a nie zimną wodą. Doskonale oczyszcza powietrze i świetnie przy tym wygląda!

3. Aloes zwyczajny jest niezwykle praktyczną rośliną doniczkową do sypialni. Oprócz tego, że filtruje i nawilża powietrze, to jeszcze w dodatku można go wykorzystać m.in. jako balsam do ciała, przykładać do rany czy też pić napar! Kwiat będzie najlepiej się rozwijał w nasłonecznionym miejscu, w którym jest ciepło. Warto jednak w okresie zimowym postawić go gdzieś, gdzie będzie miał chłodniej. Nie wymaga częstego podlewania i nie można go zraszać.

4. Zielistka Sternberga to niezwykle popularna roślina doniczkowa do sypialni ze względu na prostotę w uprawie oraz niewymagające warunki. Dzięki swojej budowie usuwa z powietrza wszelkie szkodliwe substancje w tym bakterie chorobotwórcze. Oczywiście dostarczy także tlen i nawilży powietrze.

Zapraszam do zapoznania się z wpisem Przędziorki, wciornastki, mączniki – jak pozbyć się szkodników.

2 odpowiedzi na “Najlepsze rośliny doniczkowe do sypialni”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest