Monstera Monkey Mask – jak odpowiednio dbać o małpkę, by pięknie rosła?

Niezwykle wdzięczne, pięknie prezentujące się kwiaty. Tak w kilku słowach można opisać monsterę Monkey Mask, która od kilku lat jest niezwykle popularną rośliną doniczkową. Bywa humorzasta, dlatego też warto zadbać o to, aby miała odpowiednie warunki do rozwoju. Z pewnością odwdzięczy się nowymi pięknymi liśćmi, które oczarują niejednego gościa. Jak więc odpowiednio o nią dbać? Na co zwracać szczególną uwagę? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Wywodzi się z rodziny obrazkowatych i występuje w naturze w dolnych partiach lasów tropikalnych. Można ją dostrzec na pniach drzew, które sukcesywnie zdobywa przemieszczając się w stronę promieni słonecznych przysłoniętych przez inne rośliny. Warto jednak zaznaczyć, że w przeciwieństwie do jemioły nie jest ona pasożytem. Drzewo służy jej jako podpora.

Jeśli chodzi o pielęgnację i dbanie o monsterę Monkey Mask to najlepiej, gdyby warunki były zbliżone do tych naturalnych. W pokoju powinna panować wilgotność na poziomie nie niższym niż 50%. Jednocześnie najlepiej, gdyby znajdowała się w ciepłym stanowisku, jednak nie była wystawiona na bezpośrednie światło. W przeciwnym razie na liściach pojawią się czerwone ślady jak po poparzeniach słonecznych. Warto również pamiętać, aby nie stała w zbyt ciemnym miejscu, ponieważ wtedy listki będą małe i w dużych odległościach od siebie. Dlatego też warto poświęcić więcej czasu tej roślinie i próbować ją przestawiać z miejsca na miejsce, aż w końcu znajdziesz to jedno odpowiednie. MonsteraMonkey Mask dosyć szybko rośnie, dlatego warto zadbać o jej liście, zawijając je wokół palika kokosowego lub też pozwolić im swobodnie zwisać z półki. Pnącza należy przycinać od czasu do czasu, co pobudzi roślinę do wypuszczania coraz to nowych pędów.

Monstera Monkey Mask dosyć szybko rośnie, dlatego warto zadbać o jej liście, zawijając je wokół palika kokosowego lub też pozwolić im swobodnie zwisać z półki. Pnącza należy przycinać od czasu do czasu, co pobudzi roślinę do wypuszczania coraz to nowych pędów.

Uwaga na szkodniki!

Przy tej roślinie doniczkowej możemy niestety zobaczyć wciornastki, a także przędziorki. Pojawiają się w momencie, kiedy w pokoju jest zbyt niska wilgotność, tzw. poniżej 50%. Właśnie m.in. dlatego należy dbać o to, aby monstera Monkey Mask posiadała odpowiednie warunki do rozwoju. Pojawienie się szkodników to często spory problem, dlatego warto pielęgnować ten piękny kwiat.

Zapraszam do zapoznania się z wpisem – Najlepsze rośliny doniczkowe do sypialni.

Jedna odpowiedź do “Monstera Monkey Mask – jak odpowiednio dbać o małpkę, by pięknie rosła?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest