Domowe rośliny bezpieczne dla zwierząt

Kochasz psy, koty, króliki i chomiki? Równie mocno uwielbiasz wszelkiego rodzaju kwiaty? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie poradnik, w którym przedstawimy domowe rośliny doniczkowe bezpieczne dla zwierząt. W końcu każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo koty, psy i inne stworzenia kochają bawić się liśćmi, często je podgryzając czy nawet po prostu jedząc. Dlatego też przed zakupem kolejnego pięknego i zielonego okazu, warto zwrócić uwagę na to, który kwiat nie ma w swojej budowie trujących substancji. Przecież nikt z nas nie chce, aby naszym pupilom przydarzyła się jakaś krzywda!

Jakie rośliny hodować przy domowych zwierzętach?

Z pewnością wszyscy miłośnicy wszelkiego rodzaju paproci odetchną z ulgą. Ten gatunek roślin z powodzeniem można hodować, posiadając pupila w domu. Mały kot czy też pies, nawet jeśli będzie chciał pobawić się z „wrogiem” z pewnością wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku. Podobnie jest w przypadku peperomii, której zwisające listki w kształcie serduszka, będą ciekawą rozrywką dla większego, a także i mniejszego pupila. Na naszej liście nie mogło też zabraknąć gatunku, posiadającego dziesiątki odmian. Kalatea jest jedną z najpopularniejszych roślin ze względu na wybarwienia. Tworzą one niepowtarzalny efekt, dlatego każdy miłośnik kwiatów ma je w swojej kolekcji. W tym zestawieniu znajdą się także maranta, pilea, a także różnego rodzaju zielistki. Z powodzeniem można je kupić i przy małych psach i kotach, i przy tych większych.

Toksyczne rośliny dla zwierząt

Obok tych bezpiecznych okazów dla naszych pupili, nie należy zapominać, że istnieje również wiele gatunków trujących. Zawarte w liściach substancje mogą wywołać różne reakcje – od tych związanych z układem pokarmowym, aż po te związane z narządem wzroku. Dlatego też wszelkiego rodzaju alokazje i fikusy to prawdziwi przeciwnicy domowych zwierząt. Do tego grona należą również philodendronyaglaonemy oraz dieffenbachie.

Przed zakupem każdej roślin warto dopytać sprzedawcy, czy aby na pewno wybrany kwiat jest bezpieczny dla domowych zwierząt.

Zapraszam do zapoznania się z wpisem Rośliny do cienia 

Jedna odpowiedź do “Domowe rośliny bezpieczne dla zwierząt”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest