Wanilinowe dziecko czyli Aglaonema Vanilla Baby

na obrazku widać liście rośliny doniczkowej: Aglaonema Vanilla Baby

Jeśli poszukujesz interesującego, nietypowego gatunku, który nie przytłoczy Twojego pomieszczenia to Aglaonema Vanilla Baby to idealny wybór. Jest to odmiana bardzo subtelna, która posiada waniliową wariegacje, przechodzącą w lekko różowy odcień. Zjawiskowo piękna, delikatna, sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Pasuje zarówno do przestrzeni kobiecej jak i męskiej. Można z nią tworzyć interesujące kompozycje, zwłaszcza jeśli posiadamy jeszcze inne odmiany tego gatunku. Jest to roślina, idealna na prezent, rzadko spotykana, dlatego warto docenić jej piękno. Bez wątpienia jest to ciekawy kąsek dla kolekcjonerów! Doskonale zabezpieczoną, prześlemy ją wprost do Ciebie. Poniżej kilka ważnych informacji, które warto przyswoić przed zakupem.

Pochodzenie i wygląd

Aglaonema jest to roślina, która należy do rodziny obrazkowatych. Swoje korzenie ma w tropikalnych lasach południowo-wschodniej Azji. Tam można spotkać ją w gruncie, w naszym kraju jest rzadko spotykaną odmianą kolekcjonerską uprawianą w pojemniku. Tylko w okresie letnim można wystawiać ją na zewnątrz. Posiada zwarty, wyprostowany pokrój, z czasem staje się kępiasty. Średnio osiąga do około 60 cm wysokości, są to okazy zdecydowanie mniejsze niż te występujące w naturze. Liście lancetowate, lekko wydłużone, ostro zakończone. Blaszka liściowa tak naprawdę jest w kolorze waniliowym, z lekkimi zielonymi plamkami na brzegach liści. Niektóre okazy mogą również wybarwiać się na różowo. Nerw główny jest widoczny, ale nie silnie zaznaczony. Całe liście tej odmiany, pięknie prezentują się na tle innych całkowicie zielonych roślin. Dzięki wybarwieniom każdy okaz jest trochę inny i to dodaje mu wyjątkowości.

Przeczytaj – Majowa pielęgnacja Monstery: Jak utrzymać ją w doskonałej formie?

Uprawa i pielęgnacja

Okazuje się, że Aglaonema nie jest rośliną trudną w uprawie i poradzi sobie z nią każdy, nawet jeśli nie ma dużego doświadczenia w uprawie roślin. Najlepiej czuje się w półcieniu, jednak nawet zacienione zakątki nie są dla niego problemem. Pamiętaj, że im mniej światła, tym liście mogą się słabiej wybarwiać. Jednak bezpośrednie promienie mogą być niebezpieczne powodując uszkodzenia na blaszce liściowej. Podłoże powinno być średnio żyzne, z drenażem. Klasyczny 'bigos’ dla roślin idealnie się sprawdzi.

Aglaonema Vanilla Baby to roślina, która lubi wysoką wilgotność, oczywiście wynika to z jej pochodzenia. W lasach tropikalnych panuje wysoka temperatura, ciepło, ale jest również wysoka wilgotność. Roślinę doniczkową najlepiej podlewać raz/dwa razy w tygodniu, wodą miękką. Najlepiej, aby była to deszczówka, lub woda kranowa, ale odstana. Ponadto pamiętajmy o tym, aby nasz okaz zraszać a także przecierać blaszkę liściową z kurzu. Bardzo dobrze wpływa na nią wzmacnianie nawozem mineralnym dla roślin zielonych. Wykonujmy ten zabieg od wiosny do jesieni, pamiętajmy ,że zima to okres spoczynku dla roślin doniczkowych. Co jakiś czas roślina, będzie wymagać przesadzania do większego pojemnika, najlepiej wykonywać to na wiosnę. Młode okazy potrzebują przesadzania częściej niż te starsze. Najlepiej dla aglaonemy sprawdzą się doniczki szerokie i niższe, gdyż ma ona płytki system korzeniowy. Można ją dość łatwo rozmnożyć przez podział bryły korzeniowej. Pamiętaj, aby wszelkie zabiegi pielęgnacyjne związane z aglaonemą wykonywać w rękawiczkach ochronnych, gdyż roślina produkuje trujący sok, który podrażnia skórę i jest trujący dla zwierząt.

Zastosowanie

Aglaonema Vanilla Baby to roślina, która zasługuje na to, aby eksponować jej piękno! Warto stawiać ją w miejscu widocznym. Sprawdzi się zarówno w biurze, na korytarzu jak i w centralnym miejscu domu, mieszkania. Oprócz ciekawego wyglądu aglaonemy bez wątpienia trzeba podkreślić jej dużą funkcję w oczyszczaniu powietrza. Znajduje się nawet na liście NASA roślin najbardziej oczyszczających powietrze. Im więcej takich lub innych odmian tej rośliny np. w sypialni tym lepiej. Rośliny produkują tlen, a mają zdolność do pochłaniania szkodliwego dla człowieka dwutlenku węgla jak i innych związków, które zanieczyszczają powietrze. Dobrej jakości powietrze pozytywnie działa na nasze zdrowie jak i samopoczucie.

Zapraszamy do zapoznania się z wpisem – Jak zabezpieczyć rośliny doniczkowe przed wyjazdem na urlop?

REKLAMA
beautyblender– Jedyny oryginalny, niepowtarzalny, niezbędny w twojej kosmetyczce. Innowacyjny aplikator stosowany przez topowych makijażystów Hollywood.
beautyblender.pl

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]