Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Przędziorki, wciornastki, mączniki - jak pozbyć się szkodników

2022-06-24
Przędziorki, wciornastki, mączniki - jak pozbyć się szkodników

Każdy miłośnik kwiatów stara się o nie zadbać najlepiej, jak tylko potrafi, zgodnie z zaleceniami związanymi z danym gatunkiem. Jednak często te wysiłki nic nie dają, ponieważ oprócz korzeni, łodyg i liści rozwijają się różne szkodniki, które niweczą wszystkie trudy. Najczęściej spotykanymi przeciwnikami są przędziorki, wciornastki oraz mączliki. Pozbycie się ich często wymaga sporej cierpliwości, jednak jest to konieczne, aby uchronić kwiaty przed całkowitym zniszczeniem. Co więc zrobić, aby w doniczce pozostała tylko i wyłącznie sama roślina? O tym dowiesz się z naszego artykułu!

Usuń ze swoich kwiatów wciornastki, mączliki i przędziorki

Obecnie preparatów, które mają pomóc w pozbywaniu się szkodników z kwiatów jest wiele. Udając się do sklepu czy też wybierając je ze stron internetowych, warto dokładnie zapoznać się z zaleceniami, aby nie zniszczyć rośliny zbyt silnym środkiem. Powinien być on dostosowany także do delikatnych liści. Istnieją również domowe sposoby na usunięcie szkodników z kwiatów. W przypadku zaobserwowania:

  • Przędziorki należy przemywać liście i łodygi letnią wodą (1 l) z płynem do mycia naczyń, szarym mydłem (20 g) oraz denaturatem (10 ml), a następnie owinąć roślinę przezroczystą folią. Można również wykonywać opryski z wyciągu czosnku (25 g zalać litrem wody i użyć już po 14 godzinach).
  • Wciornastek najlepiej usunąć wszystkie zaatakowane części kwiatu. Dodatkowo można również do doniczki włożyć naturalnych przeciwników tego szkodnika. Chodzi m.in. o dziubałeczka wielożernego, czyli drapieżne roztocza.
  • Mączlików można wyłapać insekty przy pomocy tablic lepowych. Dodatkowo dobrym rozwiązaniem jest oprysk z naparu tytoniowego. Do przygotowania potrzebne jest około 100 g tytoniu oraz litr wrzątku. Po 24h trzeba go odcedzić i dodać do niego wody w proporcji 1:2.

Tu znajdziesz: Oprysk ratunkowy do roślin doniczkowych - Zwalcz szkodniki! 

 

Jak widać sposobów pozbycia się szkodników w postaci przędziorki, wciornastka czy mączlika z kwiatów jest wiele. Należy pamiętać przede wszystkich o regularności w swoich działaniach, a także wytrwałości, która z pewnością niejednokrotnie przyda się w walce z insektami. W przypadku braku efektów warto skorzystać z chemicznych rozwiązań, które mogą doradzić specjaliści ze sklepów ogrodniczych.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 391 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-04
Roślinki maleńkie ale piękne i w bardzo dobrej kondycji. Dziękuję bardzo.
2023-10-30
śliczne zdrowe roślinki bardzo dobrze zapakowane :) Polecam!
pixel